Прем’єр пропонує ввести пенсійну реформу, яка зменшить дефіцит до нуля.

Дефіцит Пенсійного фонду України становить 141 мільярд гривень, хоча ще декілька років тому він становив 80 млрд гривень. Це створює загрозу для існування фонду.

Про це в ефірі ток-шоу «Право на владу» на каналі 1+1 заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Це – кошти, яких немає у Пенсійного фонду. Це означає єдине – через три-п’ять років, може більше, Пенсійного фонду в Україні не буде, він самознищиться», – сказав прем’єр.

За словами Гройсмана, причина дефіциту полягає у тому, зараз не всі люди сплачують внески до Пенсійного фонду, а в когось немає достатнього професійного стажу для виходу на пенсію. Але при цьому ці люди все одно отримують таку ж саму пенсію, як і ті, хто працював усе життя і сумлінно сплачував внески до Пенсійного фонду.

«Має бути справедливість – той, хто працював більше, має отримувати більшу пенсію, а той, хто працював менше – меншу. А зараз ситуація, коли вони отримують однакову пенсію», — сказав голова уряду.

Гройсман пропонує, що пенсія буде нараховуватися людям пропорційно з їхніми трудовими досягненнями. На його думку, у такому випадку площа відрахувань до Пенсійного фонду буде дорівнювати площі пенсійних виплат людині, і у підсумку зникне дефіциту фонду.

«Це означає, що 12 млн пенсіонерів отримають перерахунок пенсій, за 7-10 років ми зменшимо дефіцит бюджету і виведемо його на нуль. Плюс українці будуть отримувати справедливу пенсію відповідно до своїх внесків», — сказав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, уряд України в рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої та бездефіцитної пенсійної системи.

Варто зазначити, що пенсійна реформа для України має велике значення, оскільки, це

МВФ висунув Україні вимоги для отримання чергового траншу кредиту
одна з головних вимог від Міжнародного валютного фонду.

У МВФ вважають, що українська економіка знову почала зростати, а уряд України проводить виважену макроекономічну політику. Але в Україні потрібно впроваджувати реформи для поліпшення бізнес-середовища та залучення інвестицій.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/cherez-tri-p-yat-rokiv-pensiyniy-fond-samoznischitsya-cherez-deficit-koshtiv-groysman-931738.html

Про автора

Close