1

Багаті люди відрізняються від бідних. Поки що це тільки гіпотеза, проте, завжди цікаво – чим.

У людей завжди було відчуття, що багатії – трохи “інші”. Причому відрізняються вони не своїм майном, а особистістю. До недавнього часу наукових досліджень, що підтверджують або спростовують цю тезу, було небагато, – пише на сторінках журналу Focus німецький історик і соціолог Райнер Цітельманн.

Команда з шести економістів і психологів з університетів Мюнстера, Майнца і Берліна більш детально вивчила це питання в рамках масштабного дослідження. Вони опитали 130 багатіїв і склали їх психологічний портрет. На другому етапі дослідження вони порівняли його з середньостатистичним психологічним профілем населення, – йдеться в статті.

Проаналізувавши психологічний портрет багатіїв на основі пятифакторної моделі особистості, дослідники прийшли до висновку: “Багаті люди більш стабільні в емоційному плані, тобто в меншій мірі схильні до невротизму, вони менш згідливі і більше готові до конфліктів; вони більш сумлінні “. Також дослідники визначили, що багатії частіше страждають на нарцисизм і володіють скоріше внутрішнім фокусом контролю, тобто їм ближче фраза: “Те, як проходить моє життя, в першу чергу залежить від мене”, ніж твердження: “Досягнення людини залежать насамперед від долі або удачі “, пише Цітельманн.

Результати даного дослідження, зазначає соціолог, збігаються і з результатами дослідження, проведеного ним: для своєї дисертації Цітельманн провів інтерв’ю з 45 значно багатшими людьми, стан більшості з яких оцінюється в суму від 30 млн до 1 млрд євро. При цьому проведене опитування було більш докладним, ніж в першому дослідженні, а інтерв’ю тривало 1-2 години.

– Це дослідження, присвячене психології багатих людей, також прийшло до висновку, що багатії психічно більш стабільні (тобто менше схильні до нейротизму). Крім того, з’ясувалося, що вони більш відкриті новому досвіду, більш сумлінні – але не обов’язково миролюбні. Багаті люди часто є нонконформістами. Вони з радістю пливуть проти течії і без проблем йдуть наперекір пануючій думці. Дослідження також показало, що багаті люди частіше приймають рішення з натхнення. Вони частіше покладаються на свою інтуїцію, ніж на детальні аналізи. І, що особливо важливо, вони по-іншому ставляться до поразок і невдач. Багато людей схильні приписувати успіхи собі, а в разі невдач покладати провину на інших. Багаті люди, як показали інтерв’ю, поступають зовсім інакше: вони частіше шукають причину в собі, а не в зовнішніх обставинах або інших людях. Це дає їм відчуття влади: якщо це зробив я сам, то я можу це змінити. Моє життя контролюю я сам – а не інші, – йдеться в публікації.

– Існує багато причин того, чому деяким людям вдається розбагатіти, а іншим ні, однак особлива комбінація характеристик особистості, виявлених в обох дослідженнях, безумовно є однією з цих причин, – робить висновок Цітельманн.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close