Блокчейн технологии уже в системе госуправления Украины

Кабінет міністрів України і блокчейн-компанія Bitfury підписали меморандум про співпрацю.

Уряд України і блокчейн-компанія Bitfury попередньо домовилися про переведення держреєстрів України на систему блокчейн, – повідомляє UBR.

Bitfury Group – блокчейн-компанія з офісами в США і в інших країнах. Її директор – Валерій Вавилов, відомий в Україні як співзасновник файлообмінника EX.ua.

Він зазначив, що це найбільша угода з урядом щодо технології блокчейн. Вона включає в себе передачу всіх електронних урядових даних України на платформу блокчейн, – повідомляє Reuters.

“Безпечна державна система, побудована на блокчейн, може забезпечити мільярди доларів активів і мати значний соціальний та економічний вплив у всьому світі”, – заявив Вавилов.

Це другий блок-проект Bitfury для урядових структур. У квітні 2016 р компанія підписала угоду з Грузією про проведення експерименту – запуску першого блокчейн-реєстру по реєстрації прав на землю.

Також блокчейн з метою державного управління почали використовувати Швеція та Естонія, однак український проект набагато перевершує їх за масштабами.

На сьогодні BitFury є однією з найбільших інфраструктурних та процесингових компаній на цьому специфічному ринку.

У компанії є офіси в Сан-Франциско, Вашингтоні, Амстердамі, Лондоні, Гонконзі, а сервери розміщені в Грузії і Ісландії.

Нагадаємо, в 2014 році BitFury привернув 20 млн доларів інвестицій від ряду інвесторів, а в 2015 році інвестором BitFury став iTech Capital. За даними Crunchbase, за весь час BitFury привернула 90 млн доларів.

Нагадаємо, блокчейн збираються впровадити в банківській сфері.

Блокчейн – це розподілене зберігання баз даних, в яких відсутній єдиний головний сервер. Фактично це архітектурний підхід до зберігання, обробки і синхронізації даних. Інформація захищається за допомогою цифрових підписів і зберігається нерозривно з усією історією змін.

Вперше термін з’явився як назва розподіленої бази даних, реалізованої в криптовалюта “біткойнов”.

Нагадаємо, раніше Forbes з’ясовував, чи допоможе блокчейн перемогти шахрайство у держреєстрах.

Як зазначав експерт Україна перша у світі по впровадженню криптовалюти.

Про автора

Close