2

В Україні почав діяти новий закон, який значно Валютна свобода: відтепер іноземні гроші можна обмінювати онлайн Валютна свобода: відтепер іноземні гроші можна обмінювати онлайн спрощує операції з іноземними грошима. Тепер їх можна обміняти не лише в банках та обмінниках, а й в інтернет-мережі, переказувати за кордон без відкриття рахунку, а бізнесмени матимуть більше часу на розрахунок із закордонними постачальниками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Обміняти гривні на іноземну валюту невдовзі можна буде не виходячи з дому, і це лише одне з нововведень закону – загалом документ скасовує понад два десятки валютних обмежень. Серед новацій не лише інтернет і обмінники, де можна буде поміняти до 150 тисяч гривень на день, а й можливість інвестувати більше в іноземні активи, переказувати десятки тисяч гривень за кордон, купувати в банку дорогоцінності, а також міняти валюту не лише в банках та обмінниках, а й поштових відділеннях та просто в інтернет-мережі.

Експерти припускають: коли зміни запрацюють наповну – зникатиме і тіньовий ринок, який нині має неабиякий попит. Лише сьогодні слідчі затримали зловмисника, який обміняв понад 70 тисяч доларів на фальшиві гривні. Тепер, розповідають фахівці, знайти валюту законно буде простіше. «Ринок і конкуренція – вони дадуть можливість розвиватися в легальному секторі. Залучити до себе більшу кількість громадян і клієнтів, яким буде вигідніше іти до відділення банку або здійснювати це онлайн», — пояснив керівник департаменту з адвокації Європейської бізнес асоціації Ігор Гоцик.

Зміни торкнулися й бізнесу – зокрема, відтепер розрахуватись за товар з іноземними компаніями можна буде впродовж року, а купувати валюту день у день. Із березня підприємства мають обов’язково продавати 30% валютного виторгу, а не 50%, як раніше. Це, кажуть фахівці, зробить Україну привабливішою для інвесторів, адже вільний обіг грошей для іноземців – це надійність. «Жоден інвестор не прийде у країну, не розуміючи, як він із цієї країни вийде. Нормальний, правильнй за світовою практикою рух капіталу приводить інвестиції у країну», — пояснив керівник інвестиційної групи «Універ» Олександр Куликов.

Водночас Українцям дозволили купувати валюту онлайн. Як це працює Українцям дозволили купувати валюту онлайн. Як це працює із валютним послабленням, кажуть фінансисти, банки почнуть ретельніше перевіряти своїх клієнтів, і зокрема прискіпливіше цікавитимуться, звідки взялися гроші.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close