24

Верховна Рада постановила звільнити від ПДВ лікарські товари і медичні вироби та ввела відповідальність за порушення карантину.

Відповідний законопроєкт парламент ухвалив у вівторок на позачерговому засіданні.

Штрафи

Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм.

За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб — від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання.

Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1700 гривень до 17-51 тис. гривень.

Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років.

Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Іпотека та виплати

Під час карантину та протягом 30 днів з його скасування Рада заборонила нараховувати і стягувати штрафи і пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

Також Рада заборонила припиняти через заборгованість комунальні послуги, виселяти з житла чи стягувати житло на виконання рішень суду.

Крім того, протягом двох днів Кабмін має підготувати нормативно-правові акти, які б дозволили на час карантину призупинити виконання зобов’язань по виплатах іпотеки.

Особливі закупівлі та податки для медичних засобів

Відповідно до законопроєкту, тимчасово закупівлю товарів та обладнання для боротьби з коронавірусом будуть проводити без застосування процедур, передбачених законом «Про публічні закупівлі».

За такі товари будуть проводити стовідсоткову передоплату.

Також ліки, медичні засоби та обладнання для боротьби з коронавірусом звільнять від сплати ввізного мита та ПДВ.

Кабмін буде здійснювати контроль за цінами.

Робота з дому

Крім того, Рада надала право власникам змінювати режим роботи закладів, підприємств, установ, різноманітних організацій, щоб дозволити працівникам максимально працювати з дому.

Доплати медпрацівникам

Рада також встановила додаткові доплати до зарплати медпрацівникам та іншим особам, які залучені до ліквідації коронавірусу.

Йдеться про доплату розміром до 200% від зарплати на період боротьби з коронавірусом.

Податкові канікули

Верховна Рада ухвалила низку ініціатив, які передбачають, що з 1 березня по 30 квітня ФОПів і тих, хто займається незалежною професійною діяльністю, звільнять від сплати ЄСВ.

Також скасують штрафи та пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності по ЄСВ, а також податок на комерційну нерухомість та землю.

Крім того, парламент з 1 березня по 31 травня звільнив бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Ця норма не буде стосуватися порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

На 3 місяці буде відтерміновано обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».

До 31 травня пропонують запровадити тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close