_dsc0684

Статтю надруковано:

https://censor.net.ua/blogs/1103179/povne_nevglastvo_prizvodit_do_povnogo_tupoumstva

 

Нещодавно прочитав статтю, про обурення одного з волонтерів тим, що в Маріупольській гімназії дітей навчають за допомогою віршів, які прославляють РФ, її символіку.

http://www.unian.ua/society/1549811-u-rossii-velichavoy-na-gerbe-orel-dvuglavyiy-u-mariupoli-v-shkoli-ditey-vchat-virshiv-scho-proslavlyayut-rf-volonter-foto.html

Я далекий від медоточивих слів щодо змісту російськомовних підручників.

Однак, акцентую увагу на інше.

А чому, наприклад, ці ж волонтери, не аналізують тексту того, про що йдеться в україномовних підручниках, кого і в якій іпостасі прославляють або принижують в неозорих обріях українських книжок для школярів?

Чому ми одвічно бідкаємося на чужих, а власних помилок і неподобств не помічаємо.

Галасливим волонтерам раджу спочатку студіювати українські підручники, а не здіймати комунікативну колотнечу відносно російськомовних підручників. Насампочатку слід навести лад в україномовних джерелах, на яких навчаються наші діти.

Наводжу приклад:
Підручник з української літератури. 6 клас: читаємо уважно:
Бог подарував:
1) французам — елегантність і красу;
2) угорцям — любов до господарювання;
3) німцям — дисципліну і порядок;
4) росіянам  — владність (ну а як же без них в українських підручниках!!!?? Спочатку скасували вивчення російської мови, а потім в будь-якій книжці не можемо обійтись без згадування росіян. Навіщо, делебі, було убирати зі шкільної програми російську мову, а потім в Зарубіжній літературі примушувати дітей ламати язика, щоб вивчити та запам’ятати недолугий переклад на українську басень росіянина Крилова???)
5) полякам — здатність до торгівлі;
6) італійцям — хист до музики

 

Текстузятий з легенди про дівчину_Україну:

http://traditions.in.ua/usna-narodna-tvorchist/lehendy/1295-legenda-pro-divchynu-ukrainu

Виходить, що лишень росіяне отримали від Бога здатність до володарювання?

Як кажуть, красно дякую авторам, за честь побувати в лайні, в яке вони побажали помістити всіх українців, виклавши це українською мовою, щоб було більш зрозуміло.

Де пані Фаріон, інші поборники не лише української мови, а й передусім українських смислів, які мають продукуватися в лоні українства і транслюватися українською мовою. Адже мова переноситься носіями, а смисли — пасіонаріями.

А що подарував Бог Українцям???????

За значущим і кричущим задумом цих авторів: «Українці босі, голі, плачуть, земля в них стогне від пролитої крові й пожеж, брати на чужині, вороги знущаються з удів і сиріт, а у своїй хаті немає правди і волі…»

Ось скажіть: кого МИ виховуємо і що вкладаємо в голови юних громадян?:

— комплекс меншовартості
— комплекс неповноцінності
— комплекс пасивних «терпил», яких століттями всі лишень і робили, що гнобили, принижували і знищували
— комплекс одвічного скиглення на власну долю
— зневагу і нешанобливість до нас з боку інших тощо?

Так ось укладачів даного підручника, і колегію МОН, що дала гриф слід віддавати під суд за таку пропаганду немічі українства, за те, що вони з дитинства вбивають в молоді та юні голови комплекс меншовартості, роблячи з українців — недодєлків, цивілізаційний непотріб, за який навіть Господь забув, давши наприкінці те, що лишилось — лише пісню.

Ганьба авторам цього лайна, ганьба тим, хто з чинуш МОНу пропустив це.

Слава Україні!

Завершити хочу словами свого вірша:

Одвічне бідкання, гукання,
Постійний пошук власного шляху,
Невже для українця в тому щастя,
Щоб чубитись за владну булаву?

Немає іншої дороги,
Осмислить маємо життя,
А всі ці блазнів застороги,
Нехай спливають в небуття.

Не треба нам когось винити,
Ми силу мусимо в душі шукать,
Тоді ми будем розумніше жити,
Лише на себе нарікать.

 

P.S.

На цензорі розгорілася дискусія з приводу мого поста. її зміст викладаю нижче:

Опонент:

Як завжди пересмикування, брехня, фальсифікація. Чому волонтер обурена «гєрбом России величавым» зрозуміло, ми живемо в Україні, український підручник не повинен прославляти герб РФ або Монголії. Але чому ви додовбаліся до народної легенди «про дівчину-Україну» геть незрозуміло. http://traditions.in.ua/usna-narodna-tvorchist/lehendy/1295-legenda-pro-divchynu-ukrainu

«Ганьба авторам цього лайна» Самі ви лайно, а не наш народ, традиції, та легенди.

Леся Українка

«Скрізь плач, і стогін, і ридання,
Несмілі поклики, слабі,
На долю марні нарікання
І чола, схилені в журбі.
Над давнім лихом України
Жалкуєм-тужим в кожний час,
З плачем ждемо тії години,
Коли спадуть кайдани з нас.»

Можете ще спробувати в Шевченко плюнути, але дехто з таких діячів вже доекспериментувався. Є Україна окупована, цієї історії сотні років, є Україна незалежна, цієї історії 20 років. Меншовартiсть це соромитися своїх пісень та легенд написаних в смутну епоху або окупацію.

P.S. «Владнiсть» приписувана росіянам це не «здатність до керуваня як своїм суспільством, так і світом».
Це — ГУЛАГ, політичні переслідування, відсутність свободи слова, НКВС, кріпосне право, червоний терор, Кривава неділя, ікони Сталіна на вулицях, ось що це таке.

Моя відповідь:

По-перше, йдеться про підручники для дітей молодших і середніх класів. Згідно із віковою психологією в цей час відбувається активна соціологізація особистості, закладаються погляди на життя, оціночні категорії. І тут перед укладачами посібників і підручників постає дилема щодо змісту освіти. Безумовно, можна і в творах класиків побачити рядки, що містять не дуже позитивні характеристики України та українців. Постає власно дидактичне питання: в якому віці дитина владна у цьому порозумітися, чи формуємо ми у неї почуття патріотизму, чи не прищеплюємо комплекс меншовартості серед інших народів, особливо в епоху глобалізації. Тож, по-друге, ані Тарас Шевченко, ані Леся Українка, ані інші видатні письменники і поети не могли передбачити такого розвитку подій світової історії. Тому і нам слід виважено підходити до відбору текстів, що включаються до навчальних матеріалів.

Дітей слід навчати не невдачам, а успіхам. У нас не було успіхів? А Ви лишень Л.Українку читали? Почитайте підручники в інших успішних країнах. Подивіться, скільки там правди, особливо скільки там невдач описується. А ображати, хто там лайно — то рівень Вашої величі та інтелекту. Хай Ваші діти займаються по підручникам, де Україна буде зображна в ганьбі! Успіхів, шановний, і вчіться повазі!
Різність думок не дає Вам право ображати, і не слід підмінювати поняття та маніпулювати ними. Якщо ви не взмозі тверезо читати тексти, які не співпадають з вашими думками, то працюйте над собою. Бо дуже сміливий Ви під лівим ніком.

Опонент:


Така реакція з мого боку викликана виключно вкрай різким тоном вашої статті, зазвичай з опонентами на ви і спокійно. Питання спірне, як на мою думку підхід до нього повинен бути більш виваженим, як наприклад у вашому постi. Можливо в підході до освіти нам варто звiрити нашу програму з освітніми програмами інших країн, подивитися як у них подаються негативні та позитивні події в історії, та їх співвідношення. Плюс до цього у мене звичайно упереджене ставлення до ваших матеріалів, ви ж рупор влади, як і у вас упереджене ставлення до волонтерів, добробатiв, і взагалі громадянського суспільства. Я помиляюся? http://my.obozrevatel.com/life/59046-zachem-ukraine-vnutrennee-primirenie.htm

Моя відповідь:

Дякую за конструктивну дискусію.
Щодо меланхолії у прозі й поезії українських класиків в школах радянських часів завжди говорили, що це — наслідок царату, пригнічення народу тощо. І дітям слід пояснювати, що історія України була дуже непростою, часто — трагічною, тож і не могло це не віддзеркалитися в літературі. Разом з тим, змінилася епоха. Ми живемо в часи, коли інтернаціоналізація, глобалізація охоплюють усі країни й народи. Якими ж ми виглядатимемо в очах світової спільноти? Вічними страждальцями, що постійно плачуться на свою долю, чи гордими, вільними, самодостатніми людьми, вільними серед вільних? Ці уявлення формуються у прийдешнього покоління через зміст освіти. Ось чому слід дуже обережно ставитися до селекції дидактичних матеріалів, які використовуються у процесі навчання й виховання української молоді.

Щодо упередженості відносно моїх статей: якщо буде час перегляньте мої ефіри (я автор та ведучий телепроекту Smart Ukraine):
— ефір с бійцями Торнадо: https://www.youtube.com/watch?v=-X38lw2F5JI
— ефір з військовим капеланом — https://www.youtube.com/watch?v=NuyIuZhrtko
— ефір з волонтерами — https://www.youtube.com/watch?v=0Zme4_wYN98

У мене виключно проукраїнська позиція. Тому, критикуючи українську владу, я не підтримую ворогів; аналізуючи успіхи і позитивні моменти в роботі наших портивників — я також не підтримую їх. Винятково аналітика.
Дякую з а дискусію

20160928_224907 20160928_224923

Про автора

Close