4

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку.

Про це повідомляє пресслужба ДПС.

Скільки часу перевіряється декларація?

Відповідно до Податкового кодексу України одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці, яку центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Така перевірка тримає протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної декларації.

Що буде, якщо не подати нульову декларацію?

Якщо особа, яка має право на одноразове декларування не скористається ним, то вона буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на 31 серпня 2022 року (дату завершення періоду проведення податкової амністії:

  • у власності такої фізичної особи відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів
  • що склад та обсяг таких активів у власності такої фізичної особи перебуває в межах, зазначених у п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ.

Податковим кодексом визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

Податкова амністія: інші поради

  • При поданні фізичною особою одноразової (спеціальної) добровільної декларації виникає питання, чи треба додавати документи, які підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України в національній або іноземній валюті.
  • Фізичні особи, які хочуть задекларувати рухоме або нерухоме майно, право власності якого набуде до завершення кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування, мають звернути увагу саме на дату набуття права власності.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close