9

© Володимир Ліпкан

24.01.2023

Геостратегічна модель аналізу подій другої декади січня 2023 року.

13.01 | Давос. Ухвалення рішення.

17.01 | дистанціювання Орестовича від владної команди, інсценоване «звільнення» з посади позаштатного радника

18.01 | смерть вищих посадових осіб (Бровари, вертоліт ДСНС)

19-21 | Розкрутка медійного скандала проти Буданова в якості його як голови відповідного відомства (акцент на 2 основних моментах: зрив операції з вагнерівцями, розвідувальна некомпетентність щодо огласки і самого факту роботи с Кірєєвим). При цьому не применшуються його професійні якості.

20.01 | Зустріч голови ЦРУ Бернса із Зеленським

21.01 | зненацька затримують чиновника Василя Лозинського за хабар в $ 400 000 (довідка: справу порушено 26.09.22).

22.01 | активізація Шабунина в медійному просторі і травля Резнікова.

22.01 | Зустріч Джонсона із Зеленським

23.01 | відставка заступника голови офісу президента Тимошенка.

23 01 | чіткий посил посла США Бріджит Брінк: «США будуть продовжувати підтримувати зусилля України в проведенні й утвердженні інституцій, які працюватимуть заради інтересів багатьох, а не декількох».

23.01 | Президент Володимир Зеленський підписав указ, якиv заборонено чиновникам виїжджати за кордон на час війни із „недержавною метою”

24.01 | заступник міністра оборони Шаповалов подав у відставку

24.01 Олексія Симоненка звільнено з посади заступника генпрокурора.

24.01 Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Іван Лукеря написав заяву про звільнення за власним бажанням 

 

Висновки:

 1. Щодо українського бюрократичного апарату активовано механізм стратегічних комунікацій, підрозділ робота із ключовими лідерами.
 2. Протягом війни США неодноразово у різний спосіб інформувало керівництво України і особисто Зеленського щодо неприпустимості корупції. Ніякого реагування навіть тоді, коли конгресвумен В.Спартс відкрито виклала чисельні та неспростовні факти корупції, щодо яких не послідувало зрозумілої та чітко аргументованої професійної відповіді, не було зроблено.
 3. Ю. Швець (аналітичний військовий та безпековий ютьюб блогер, кожне відео переглядів має понад 1 мільйон) відкрито називав Резнікова і Єрмака — головними у схемі корупції, а Резнікова взагалі нерукопожатним.
 4. Керівник держави протягом усієї війни не зробив жодних висновків щодо неправильності залишення цих питань без уваги, користуючись гаслом «не на часі». 2022 рік минув без будь-яких суттєвих змін щодо реагування на інформацію щодо боротьби з корупцією тут і зараз а не: «потім, колись, після війни, подивимось, обдумаємо, перевіримо, вживемо заходів» тощо.
 5. 13 січня 2023 року у Давосі було ухвалено рішення світовими елітами про недоцільність затягування війни. У підсумковій доповіді серед 10 основних загроз світовій економічній системі, війна Росії проти України названа причиною всіх загроз (окрім ковіду).
 6. У зв’язку з цим, враховуючи візит Зеленського 22 грудня до США, його зустрічі з головою ЦРУ у січні, керівництво України було повідомлено про зміну інтенсивності та рішучості боротьби з корупцією. Сформульовано конкретний список і персоналії, а також визначені граничні терміни вирішення питання по кожному з них.
 7. Ніяких дій не послідувало.
 8. Зважаючи на факт наповнення державного бюджету України та вирішення домінантної більшості питань фінансування війни проти московського режиму за допомогою ресурсів іноземних донорів, було ухвалено одностайне рішення щодо інфільтрації механізмів декорумпізації всередині державного апарату Української держави.
 9. Чимало корумпованих чиновників та агентів впливу московського режиму розраховували перебувати у владі до кінця війни або до закінчення каденції В. Зеленського. Цей розрахунок виявився хибним. Він не відповідає інтересам атлантистської цивілізації, а також інтересам Українського народу в побудові незалежної євроатлантичної Української держави.
 10. Іноземні союзники і партнери ухвалили рішення щодо запровадження і реалізації мультистратегії: 1) зовнішня стратегія — переможна війна з московським режимом; 2) внутрішня стратегія — декорумпізація українського державного апарату. Дві стратегії мають реалізовуватися паралельно.
 11. У Давосі відбулася презентація членів майбутньої нової команди, яка матиме довіру західних партнерів і ефективно керуватиме тими грошима та ресурсами, які будуть спрямовані на відбудову процвітаючої Української держави.
 12. Зеленський має вибір: лишитися Президентом України або продовжувати не помічати вимог партнерів і відсторонюватися від ОЗГ, що діють у владі, в тому числі під час війни.
 13. Парадокс ситуації: рішення Зеленського ніяким чином не впливає не вектор розвитку Української держави, утім впливає лише на його власну долю і політичне майбутнє (23 січня Джонсон пообіцяв зробити Зеленському безкоштовний проїзд транспортом в Лондоні).

Прогнози на  лютий:

 1. В найближчі часи починаючи із 24 січня 2023 року послідує черга корупційних скандалів, звільнення, полишення провладної команди ти дистанціювання від неї.
 2. САП та НАБУ, інші правоохоронні органи активізують свою роботу щодо владної команди. Основне завдання, повне унеможливлення впливу людей Єрмака на ухвалення рішень, заміщення цих людей іншими компетентними особами, які сповідують євроатлантичні цінності та є позакорумпованими.
 3. Визначальними цілями є формування внутрішньої сильної команди, здатної синхронно із закінченням війни продовжувати поступ Української держави до євроатлантичного простору.
 4. Завдання євроатлантичних партнерів, до закінчення війни встигнути відбудувати середній ешелон влади поза впливом корупційних лідерів, які наразі перебувають на посадах і при влади.
 5. У сфері зовнішньої політики: ґуртування навколо ідеї необхідності швидшого наближення перемоги Української держави. Підготовка до вирішальної битви, запланованої на лютий-березень 2023 року.

Про автора

Close