_DSC6609

Кожного разу, коли я провожу зустріч із клієнтами, я переконуюсь у важливості власної діяльності, у її результативності і корисності, передусім для кожної цільової аудиторії, для кожного свідомого громадянина, який не просто волає або скиглить як все погано, а який прагне сам своїми силами і своїми діями змінити принаймні хоча б своє життя. Чомусь більшість мріє про фінансовий комфорт, натомість не бажає розвивати фінансову грамотність як засаду ефективного розвою фінансового інтелекту.

Корисність полісу лайфового накопичувального страхування (далі — ПЛНС, майже як ПоЛіс На щаСтя) полягає не лише в його сутнісних характеристиках як механізму формування страхового ризикового захисту і накопичення, а й ще й у тому, що кожного року, працюючі офіційно громадяни можуть отримувати за полісом податкову знижку.

Наведу одну з цитат:

Народ сподівається прожити за рахунок держави, забуваючи при цьому, що держава завжди живе за його рахунок!

Поліс лайфового накопичувального страхування виконує багато корисних функцій. Чим більше я займаюсь даною діяльністю, тим більше я розумію нерозуміння людей, які свідомо обмежують свій захист, а також під приводом різноманітних відмовок потурають власним сьогочасним бажанням, керуються острахом, змішують поняття ціни та вартості, нехтуючи, врешті-решт, власним забезпеченим майбуттям. Одвічне бідкання притаманне слабким людям, котрі усі свої помилки перекладають на інших, і ніколи не здатні визнати неправильність власних дій, а, коли ще є час, змінити їх, отримуючи хоча б шанс на зміну результату.

Поки ми будемо слабкими, нам не побудувати СИЛЬНУ державу, адже держава — це ми з Вами, не лише наші мрії колискові і речі ґонорові, а конкретні, свідомі, цілеспрямовані ДІЇ.

 

Отже, окрім власно накопичення і ризикового захисту, певні категорії власників ПЛНС мають право на податкову знижку.

Нижче у формі питань-відповідей я детально та покроково викладу, як отримати податкову знижку і тим самим сформувати ще одне альтернативне джерело грошового потоку.

Хто має право на податкову знижку?

Громадяни — платники податку на доходи фізичних осіб, які мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, для її отримання, повинні заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

На податкову знижку мають право ті особи, які офіційно працюють (не ФОП) і сплачують податки і які:

 1. Сплачують за навчання дітей у платних навчальних закладах: садочках, школах, коледжах, ВНЗ
 2. Здійснюють пожертвування або благодійні внески у неприбуткові організації.
 3. Здійснюють оплату іпотеки, оформленої на себе, за умови прописки за місцем іпотеки. Детальніше тут.
 4. Здійснюють оплату полісів лайфового накопичувального страхування або внесків у недержавні пенсійні фонди.
 5. Оплачують лікування, ліки, протези.
 6. Оплачують репродуктивні технології (детальніше тут).
 7. Витратили кошти на переобладнання автомобіля  на альтернативні види палива, зокрема, скраплений газ, біоетанол, біодизель та інші види біопалива.
 8. Оплачують вартість державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини
 9. Оплачує орендні платежі переселенцям.
 10. Також держава відшкодовуватиме відсотки за кредитами на купівлю землі сільськогосподарського призначення.

Як повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Миловановрозмір кредиту, за яким держава погодиться погасити частину відсотків, має складати до 5 мільйонів гривень. У разі, якщо позичальник вже бере участь у програмі дешевих кредитів під 5-7-9% річних, то відшкодування за сільськогосподарським кредитом не надаватимуть. Для позичальників, які братимуть кредит на розвиток тваринництва держава погодиться відшкодувати частину відсотків за кредитами до 15 мільйонів гривень

 

З урахуванням специфіки мого бізнесу і моїх фінансових інтересів, саме про ПЛНС і йтиметься далі в моїй статті.

 

Що таке податкова знижка?

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Тобто, сума оподатковуваного доходу фізичної особи може бути зменшена на суму податкової знижки, що призведе до зниження суми податку на доходи фізичних осіб.

Які витрати можна включити до податкової знижки?

Відповідно до п.166.3.5 Податкового кодексу України платник податку– фізична особа, що є Страхувальником за Договором страхування (власником Страхового Полісу), має право включити до податкової знижки витрати на оплату страхових платежів (внесків, премій) за Договорами довгострокового страхування життя, сплачених таким платником податку як за такого платника податку, так і за членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

Коли подаються документи для податкової знижки?

Отримати податкову знижку можливо лише після закінчення податкового року. Декларація подається до податкової інспекції (фіскальної служби, назва неважлива) за місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку до 1 травня наступного за звітним періодом року. Тобто, бажано до 1 травня 2020 року отримати компенсацію за сплату ПЛНС у 2019 році. Для реалізації права платника на податкову знижку за наслідками 2019 року, декларація громадянами подається по 31 грудня 2020 року включно.

В який термін буде повернуто податкову знижку?

Податкову знижку буде повернуто протягом 60 днів з моменту офіційної реєстрації звернення.

Які документи потрібно подати для отримання податкової знижки?

Для отримання компенсації слід звернутися до податкової (фіскальної) служби з такими документами:

 • паспорт (копія паспорту)
 • ідентифікаційний код (копія ІНН)
 • довідка про суму виплаченого доходу і утримання податку за звітний період
 • копія полісу лайфового накопичувального страхування із додатками, якщо вони є
 • квитанції (копії) про оплату полісів Метлайф у 2019 році
 • податкова декларація, до якої слід вписати отримані доходи за рік та суму, яку Клієнт заплатив за поліс накопичувального страхування
 • доповнення до декларації із чіткою вказівкою на конкретний картковий рахунок, транзитний рахунок, МФО, а також назву банку, на який податкову буде перераховувати податкову знижку
 • документ, в якому чітко визначено, ким є подавач заяви: страхувальником або застрахованою особою, адже від цього залежить рівень нарахування знижки.

Окрім декларації, на вимогу контролюючого органу, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку. А також підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку. Для цього, особи, які відповідно до положень Податкового кодексу України мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих податкових соціальних пільг та суму утриманого податку (пп. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Зразки довідки надаються в конкретних податкових інспекціях за місцем подачі документів.

У довідці, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначається наступна інформація:

 • сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
 • розмір та сума податкової соціальної пільги;
 • сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;
 • сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Як обрахувати розмір податкової знижки?

Слід зазначити, розмір заробітної плати платника податків повинен перевищувати розмір компенсації. Розгляну конкретний приклад:

 • людина задекларувала за рік дохід  — 200 000  грн.
 • заплатила прибуткового податку (18%) — 36 000 грн.
 • витрати на оплату полісів Метлайф склали — 40 000 тис. грн.
 • податкова виплатить різницю між прибутковим податком і податком з суми на оплату полісів, яка складатиме: 200 000 грн. — 40 000 грн. = 160 000 грн. – різниця, з якої компенсується податок, зокрема,
 • 160 000 × 18% (відсоток податкової знижки) = 28 800 грн.,
 • відтак: 36 000 28 000 = 8 000 грн.  – розмір Вашої податкової знижки.

Умови та порядок нарахування податкової знижки, а також перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки, визначені у ст. 166 ПКУ.

Страхування життя як любов: чим пізніше підписуєш договір, тим більшими є внески

Не втрачайте життя через розлогі думки, дійте!

Ваше життя — Ваша дія і лише ВАША ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

DRIVE YOUR LIFE — КЕРУЙ СВОЇМ ЖИТТЯМ РАЗОМ ІЗ ВОЛОДИМИРОМ ЛІПКАНОМ!

Про автора

Close