3

Уже найближчим часом необхідно запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи.

Про це зазначив економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман.

«Накопичувальний рівень пенсійної системи варто запровадити найближчим часом – наступного року чи за рік, відкладати не варто. Але є одне важливе уточнення. Внески, які будуть відраховуватись громадянами в цей накопичувальний рівень, не мають підвищувати навантаження на фонд оплати праці. Це ключова умова, на думку експертів та бізнес-асоціацій, щоб ці відрахування були за рахунок зменшення ЄСВ та ПДФО, тобто розщеплення: якщо ЄСВ 22%, то можливо передбачити, щоб 2% йшли на накопичувальний рівень, а 20% – на поточну солідарну. Те саме з ПДФО: 2% – на накопичувальний рівень, а 16% – до державного бюджету», – сказав Гетман.

При цьому, як наголосив експерт, держава має бути регулятором: «Вона має забезпечувати надійність внесків громадян, і оптимальним виглядає, щоб держава створила систему гарантування на кшталт фонду гарантування вкладів, який забезпечує депозити громадян до 200 тис. грн, і таким чином забезпечувала високу надійність вкладів громадян».

Також, на думку координатора експертних груп Економічної експертної платформи, держава має створити свій накопичувальний фонд, щоб людина могла обирати: хоче вона приватну накопичувальний фонд чи державний.

“Це має бути вибір людини”, – підкреслив Гетман.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close