10

Глава Державної податкової служби Олексій Любченко заявив, що майже 5,6 млн українців відсутні на «податковій карті України», пише «Інтерфакс-Україна».

«Податкова служба України досить тривалий час не бачить на податковій карті з економічно активного населення 5,6 млн громадян», — сказав О. Любченко.

Держреєстр фізосіб містить інформацію про 44,1 млн осіб, без урахування території ООС — 37,6 млн.

«Минулого року 19,7 млн громадян, або 45%, отримали різні доходи на 2 трлн грн. Із них доходи у вигляді зарплати — 11,6 млн громадян на 1,153 трлн грн, причому 2,1 млн — це пенсіонери. Тобто реально зарплату отримували лише 9,5 млн людей непенсійного віку», — пояснив Любченко.

«Офіційно у 2019 році 13,4 млн економічно активних громадян, або 30% всього населення, не отримують доходів (зокрема студенти, інваліди, домогосподарки тощо)», — додав він.

Згідно з даними Пенсійного фонду, розмір середньомісячної зарплати, з якої стягують єдиний соціальний внесок (ЄСВ), за минулий рік становив 9,205 тис. грн. Тобто ЄСВ — 2,025 тис. грн. Середній розмір пенсії у минулому році — 3,083 тис. грн.

«Зрозуміло, що необхідні дотації. Але за законом Пенсійному фонду має вистачати ЄСВ. Якщо виходити з цих даних, ставку ЄСВ потрібно підвищувати до 34% — це утопія. Значить, потрібно збільшити кількість платників», — зазначив голова ДПС.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close