5

За майже рік з українського ринку за власною ініціативою пішли понад двадцять страхових компаній після того, як Національний банк склав акти про порушення вимог законодавства

«Пандемія COVID-19 вплинула на страховий ринок, проте помірно. У 2020 році продовжилася тенденція до зростання показників страхових премій – приріст становив 12%. Також у 2020 році зросли й виплати страхових відшкодувань – на 9%», — повідомили в НБУ.

У Нацбанку розповіли, що у 2020 та 2021 році продовжувався тренд на скорочення кількості страховиків.

«Насамперед – через добровільну відмову від ліцензій та вихід з ринку за власною ініціативою. За останні 11 місяців кількість страховиків скоротилася на 24 компанії. Кілька страховиків пішли з ринку добровільно після того, як Національний банк склав акти про порушення вимог законодавства», — зазначили у фінустанові.

Минулого та на початку цього року спостерігалася тенденція – фінансовий стан низки страховиків продовжував погіршуватися. У березні Національний банк склав 46 актів про порушення страховиками нормативів і сім актів через неподання компаніями звітності до регулятора.

У результаті НБУ розглянув ці акти про порушення та застосував до низки компаній заходи впливу. 20 компаній Нацбанк зобов’язав усунути порушення. Ще 17 компаніям тимчасово зупинив ліцензії. Семи – за неподання звітності, ще 10 – за порушення нормативів (з них одному страховику життя та чотирьом ліцензіатам ОСЦПВ).

Крім цього, близько 20 компаній мали суттєві зміни в структурі видів страхування, категорій клієнтів, видів діяльності у 2020 році, якщо порівняти із 2019 роком.

Що відомо

  • Національний банк встановив додаткові вимоги до банківських договорів щодо надання кредитів та інших послуг. Зокрема, фінустановам заборонено прописувати договори дрібним шрифтом та змінювати умови без відома споживача.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close