Томас Корлі вивчав звички 177 селф-мейд мільйонерів протягом п’яти років. Він навіть придумав спеціальний термін – «звички багатіїв», без яких перейти до семизначного рівня доходу у вас не вийде, незважаючи на віру у власну винятковість. До речі, одне іншому не заважає.

«Саме щоденні звички роблять вас успішними людьми або невдахами», – стверджує Корлі в своїй книзі «Зміни свої звички, зміни своє життя». Саме звички є причиною багатства або бідності, щастя або бід, хороших чи поганих відносин, міцного здоров’я або хвороб.

Гарна новина полягає в тому, що звички – не риси характеру, і їх легко змінити. Протягом життя ми постійно набуваємо і втрачаємо нові звички, зазвичай навіть не помічаючи цього. Але якщо зосередитися на закріпленні корисного досвіду, звичку можна виробити свідомо і досить швидко.
Які ж саме звички потрібно виробляти?

1. Вони багато читають
88% багатих людей щодня присвячують мінімум 30 хвилин читанню. Причому це читання аж ніяк не розважального характеру. Читання повинно обов’язково давати нові знання.

Це, як правило, три типи книг – біографії успішних людей, книги з саморозвитку або історичні роботи.

2. Вони займаються спортом
76% багатих людей присвячують в день близько півгодини вправам. Найчастіше це кардіо-навантаження, біг, ходьба або велопрогулянки.

Такий тип навантажень корисний не тільки для тіла, але і для розуму. Він позитивно впливає на нейрони і сприяє виробленню глюкози, яка є відмінним «паливом» для мозку. Чим краще ми «годуємо» свій мозок, тим розумнішими стаємо.

3. Вони проводять час з іншими успішними людьми
Ви, як правило, так само успішні, як і ті люди, які вас оточують. Багаті людей вважають за краще мати справу з цілеспрямованими оптимістами, які сповнені ентузіазму і дивляться на світ позитивно.

Важливо уникати людей, налаштованих негативно. Ви ризикуєте стати жертвою їх необґрунтованої критики.

4. Вони переслідують тільки свої власні цілі
Ні в якому разі не можна намагатися втілювати чужі мрії, навіть якщо це прагнення ваших рідних і близьких. Багаті люди самі ставлять перед собою завдання і не шкодують сил на їх рішення.

Пристрасть перетворює роботу в задоволення. Тільки щире захоплення своєю справою робить вас енергійними, наполегливими і цілеспрямованими.

5. Вони рано встають
Близько 50% багатих людей прокидаються десь за три години до початку свого робочого дня. Це стратегія, яка допомагає справлятися з непередбаченими обставинами – такими як занадто затягла зустріч, пробки на дорогах або термінова необхідність забрати хвору дитину зі школи.

Незалежні від вас зміни в вашому графіку можуть сформувати відчуття, що ви не контролюєте своє життя.
Встаючи о п’ятій ранку, у вас завжди буде час на дві-три особистих справи, які ви запланували на сьогодні. Це дасть вам відчуття впевненості в тому, що саме ви керуєте своїм життям.

6. У них кілька джерел доходу
У мільйонерів завжди є кілька джерел доходу. Як правило, у них близько трьох різних грошових «потоків». 65% багатих людей почали отримувати прибуток в такому режимі до того, як заробили свій перший мільйон.
Приклади таких додаткових потоків – оренда нерухомості, інвестиції на фондовому ринку, а також частка в чужому бізнесі.

7. Вони шукають наставників
Наставник не просто позитивно впливає на ваше життя, він регулярно і активно бере участь у вашому успіху. Вчить, що потрібно робити, а що – ні. Він дає вам цінні життєві уроки, які ви не зможете вивчити самостійно.

8. Вони дивляться на життя позитивно
Тривалий успіх можливий тільки, якщо ви дивитеся на життя позитивно. Всі багаті люди – це люди, які вміють радіти життю.

Більшість людей навіть не розуміють, що налаштовані на негатив. Вони рідко прислухаються до себе. Якщо ви спробуєте контролювати свої думки, то зрозумієте, що більшість з них про щось негативне. Але усвідомлення цього факту – це вже перший крок до успіху.

9. Вони не йдуть за більшістю
Всі ми намагаємося вписатися в суспільство, в якому живемо. Намагаємося відповідати йому. Проте приналежність до більшості – це гарантія невдачі. Успішні люди створюють своє власне «суспільство», відповідати якому починають хотіти інші люди.

10. У них завжди хороші манери
Мільйонери дотримуються правил етикету – це одна з ключових звичок успішних людей. Сюди відносяться подячні листи, привітання з важливими життєвими подіями (такими як весілля або день народження), дотримання правил поводження за столом, коректний дрес-код для різних заходів.

11. Вони допомагають іншим теж стати успішними
Допомагаючи іншим досягти успіху, ви самі рухаєтеся до благополуччя і багатства. Ніхто не може стати успішним без команди однодумців.

Кращий спосіб створити свою команду – це запропонувати іншим разом досягти успіху.
Однак, ви не повинні приймати до свого оточення всіх, ви повинні вибирати тільки цілеспрямованих і позитивних людей.

12. Вони кожен день присвячують 15-30 хвилин роздумам
Роздуми – ось ключ до успіху. Багаті люди люблять бувати наодинці з собою як мінімум 15 хвилин в день, просто, щоб подумати.

Вони думають про все – починаючи від кар’єри і фінансів, і закінчуючи здоров’ям і благодійністю.
Вони задають собі питання: «Що я можу зробити, щоб заробити більше грошей? Чи робить моя робота мене щасливим? Чи достатньо того, що я роблю? »

13. Вони шукають зворотний зв’язок
Страх критики – це основна причина, чому ми боїмося зворотного зв’язку.
Але хороший фідбек має надзвичайно важливе значення. Зворотній зв’язок допомагає вам зрозуміти, чи перебуваєте ви на правильному шляху. Критика, як позитивна, так і негативна, є ключовим елементом навчання і професійного зростання.

Крім того, вона дозволяє змінити курс і експериментувати на новому терені. Зворотній зв’язок надає вам інформацію, яка вам необхідна, щоб домогтися успіху в будь-якій справі.

Про автора

Close