35

Збільшення дефіциту поточного рахунку до $1,1 млрд в липні і $1,7 млрд за сім місяців 2018 року є наслідком тимчасових факторів, через які темпи зростання експорту залишилися на рівні попереднього місяця, хоча зростання імпорту прискорилося.

«Зокрема, мова йде про перешкоджання вантажних перевезень в Азовському морі з боку РФ, яке призвело до значного падіння темпів зростання експорту металургійної продукції: до 19,9% р/р у липні з 35,2% р/р у червні», – йдеться в коментарі НБУ.

Це, в свою чергу, сповільнило загальні темпи зростання експорту товарів, незважаючи на сприятливу зовнішню цінову кон’юнктуру і збільшення експорту продовольчих товарів (8% г / г).

«У той же час зростання імпорту товарів в липні істотно прискорився – до 24,9% р/р з 99% р/р у червні. Перш за все – за рахунок неенергетичного імпорту внаслідок стійкого інвестиційного та споживчого попиту», – зазначає НБУ.

На сальдо поточного рахунку позначилося також тимчасове збільшення виплат дивідендів після періоду загальних зборів акціонерів.

Нагадаємо, платіжний баланс України в січні 2018 року було зведено з дефіцитом в сумі 449 млн дол. Його зростання призвело до скорочення міжнародних резервів на 1,2%.

Про автора

Close