7
У разі, якщо апеляційний суд визнає націоналізацію ПриватБанку незаконною, то Національний банк України буде вимушений забрати з нього 155 мільярдів гривень докапіталізації та визнати банк неплатоспроможним.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час бізнес-форуму 23 травня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми можемо фантазувати, що може статися у випадку негативного рішення апеляційного суду. Капітал ПриватБанку -147 мільярдів гривень. Якщо відняти 155 мільярдів гривень, будемо мати величезну дірку в капіталі, точніше, в активах. Тому Нацбанк визнає банк неплатоспроможним», — повідомив Чурій.

За його словами, за таким сценарієм, ПриватБанк передадуть до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який вимагатиме в уряду кошти чи облігації для виплати гарантованих сум вкладникам, як наслідок в Україні суттєво виросте інфляція та курс валют.

Раніше у Нацбанку вже повідомляли, що готові вдруге націоналізувати ПриватБанк у разі, якщо суди знову підтримають позицію Коломойського та визнають незаконною націоналізацію.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США.

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем. Деякі з цих компаній були зареєстровані у США.

Напередодні у Зеленського запропонували виплатити Коломойському $2 млрд за ПриватБанк «взаємозаліком боргів»

Раніше Коломойський кілька разів заявляв, що повернеться в Україну після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Додамо, що нещодавно в Україну також прилетів партнер Коломойського Геннадій Боголюбов.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close