7

Розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) можна зменшити в два рази за рахунок збільшення кількості платників податку. Крім того, для цього потрібна ситуація економічного зростання.

«Я вважаю, що ЄСВ потрібно також переглянути в бік зниження. Але тут дискусія складна, її потрібно робити на зростанні економіки», – сказав міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко в інтерв’ю «РБК-Україна».

З іншого боку, є цілі кластери бізнесу, де є ФОП, які платять менше.

«У нас Україна зараз по бізнесу розділена на дві частини. Ті, які активно платять податки, і ті, хто менш активно це робить … Ми розуміємо, що якби у нас ЄСВ платило б 20 млн чоловік, а у нас офіційно 23 млн осіб працездатного віку, то були б кардинально інші цифри і була б можливість зниження ЄСВ в 2 рази», – сказав він.

Раніше Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, яким пропонується скасувати обов’язковість ведення книг обліку доходів фізичними особами-підприємцями.

Державна податкова служба України оприлюднила розміри податків та єдиного соціального внеску (ЄСВ), які почнуть діяти з 2020 року для фізичних осіб-підприємців (ФОПів).

Міністр економіки Тимофій Мілованов заявив, що виступає за підтримку фізосіб-підприємців, але в уряді є різні позиції, тому потрібно шукати компроміс.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close