9

Київський метрополітен запустив синьою гілкою арт-поїзд з правилами безпеки безготівкових та онлайн-платежів. Таким чином столична підземка приєдналась до Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству. Арт-поїзд #ШахрайГудбай курсуватиме до кінця серпня.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Київського метрополітену.

Постери, що розміщені у вагонах поїзда #ШахрайГудбай, нагадують нікому не повідомляти пін-код своєї картки, радять не піддаватись на емоції та не відправляти кошти незнайомцям, які телефонують щодо родичів, до детального з’ясування їх місцезнаходження, а також містять інші важливі поради.

шахрай гудбай, арт-потяг, метро

Зазначається, що сьогодні найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні є соціальна інженерія – коли користувачі самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток.

За інформацією Національного банку України, минулого року сталося майже 72 тисячі випадків незаконних дій з платіжними картками. 58% із них – в інтернеті. З’явилися й нові сценарії, коли користувачам під виглядом державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток.

У підземці ж, як місці масового перевезення людей, пасажирам не варто залишати платіжні картки чи мобільні телефони у задніх кишенях штанів. Також важливо не демонструвати екран пристрою незнайомцям, особливо під час здійснення фінансових операцій”, – нагадали у метрополітені.

Нагадаємо, шахраї полюють не лише за чужими грішми, а й нерухомістю. Так, нещодавно шахраї привласнили приміщення поліції у Дарницькому районі.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close