15

Уряд у наступному році запанував 5 етапів підвищення пенсій для українців, яке отримають більше 10 мільйонів пенсіонерів. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

  • У січні підвищать пенсії з 2100 грн до 2400 грн пенсіонерам віком від 65 років та за наявності у них страхового стажу 30/35 (жінки/чоловіки) років і більше. При цьому пенсіонерам у віці старше 80 років продовжать виплачувати щомісячну доплату розміром 500 грн.
  • У березні відбудеться індексація пенсій на 11%
  • У квітні відбудеться автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням заробітної плати у період роботи та набутого стажу
  • У липні вже підвищену пенсію розміром 2400 грн збільшать до 2600 грн пенсіонерам віком від 65 років та за наявності у них страхового стажу 30/35 років і більше. Тоді ж встановлять щомісячну доплату розміром 400 грн пенсіонерам віком від 75 до 80 років. Також до 2500 грн збільшиться мінімальна пенсія за умови наявності у пенсіонерів страхового стажу 20/25 років і більше.
  • У грудні планується збільшення прожиткового мінімуму з 1854 грн до 1934 грн. Також планується збільшення надбавок, підвищення пенсій (надбавки за понаднормовий стаж, надбавки та підвищення учасникам інвалідам війни, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, пенсій за особливі заслуги, тощо)

«Цей графік ми зробили для того, щоб люди бачили, коли та кому заплановані підвищення, в якому розмірі, розуміли, на що саме закладені кошти у бюджеті. Це було моє головне завдання: щоб Уряд не лише прийняв рішення про підвищення захисту пенсіонерів, але і передбачив на наступний рік кошти на виконання цих рішень. Люди не повинні бути у «підвішеному стані», ставати жертвами інформаційних маніпуляцій та безвідповідальних обіцянок. Я абсолютно впевнена, що інформація про рішення уряду має бути прозорою та доступною для людей, лише так вибудовується довіра в суспільстві», – прокоментувала Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close