25

«ПриватБанк» є абсолютно надійним для вкладників, адже держава докапіталізувала цей банк.

Про це в ток-шоу «Ехо України» на «Прямому» заявив член ради Національного банку України Василь Фурман.

«Коли був націоналізований «ПриватБанк», якраз скоро буде два роки, то держава докапіталізувала цей банк і, по суті, влила за рахунок кожного з нас більше 150 мільярдів гривень. Тобто, якщо ті кошти, які, наприклад, діючий «ПриватБанк» виграє, вони повернуться в «ПриватБанк», то це додасть, наприклад, ці мільярди доларів до того капіталу, який сьогодні має «ПриватБанк». Тому «ПриватБанк» останні два роки є докапіталізований, він є надійний», — розповів Фурман.

За його словами, зазвичай державні банки, в яку б скрутну ситуацію вони не потрапляли, держава завжди їх докапіталізовує.

«Україна докапіталізувала «Ощадний банк», докапіталізувала «Ексімбанк», докапіталізувала «Укргазбанк». Тобто сьогодні «ПриватБанк» є достатньо капіталізованим, високорентабельним, прибутковим, високотехнологічним, в якому обслуговується більше 25 мільйонів вкладників. Більше половини малого і середнього бізнесу працює саме через «ПриватБанк». Тобто він є зручним і, до речі, високотехнологічним не лише в Україні, а й в усій Східній Європі», — пояснив Фурман.

Нагадаємо, ціна позову державного «ПриватБанку» в Лондонському суді до колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова зросла до близько 3 мільярдів доларів.

Нагадаємо, Печерський районний суд міста Києва надав слідчим Генеральної прокуратури України доступ до рахунків ряду компаній у справі ПриватБанку.

В ефірі «Прямого», відомий інвестбанкір та економічний аналітик  Сергій Фурса пояснив, чому позовна заява «ПриватБанку» проти його екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова зросла до 3 млрд доларів і чи є в України шанс виграти цю судову справу.

Також читайте: згідно з оприлюдненою стратегією розвитку ПриватБанку в 2022 році, коли держава планує вийти з цього банку, він буде коштувати від 40 до 65 млрд грн (без дисконту). Поки аналітики самого банка схиляються до другого з п’яти варіантів розвитку і продажу, що повинно повернути державі 62 млрд грн.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close