5

Національний банк України (НБУ) наклав на Укрсоцбанк (Київ) штраф у розмірі 30,4 млн грн за проведення фінансових операцій з видачі готівкових коштів в сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджуючих документів.

Про це повідомили у прес-службі регулятора, передає Інтерфакс-Україна.

Банк також отримав письмове застереження за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку — публічних осіб, їх близьких або пов’язаних з ними осіб; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу; за порушення порядку зупинення фінансових операцій; за невиконання обов’язків відмовити у проведенні фінансових операцій; за порушення порядку реєстрації фінансових операцій, а також за порушення порядку подання спеціально уповноваженому органу інформації.

У свою чергу, в Укрсоцбанку заявили, що категорично не згодні зі звинуваченнями у веденні ризикової діяльності та будуть оскаржувати рішення Національного банку України (НБУ) в судових інстанціях.

Крім того, НБУ також оштрафував Місто Банк на 4,2 млн грн за здійснення ризикової діяльності в сфері фінансового моніторингу щодо операцій клієнтів.

Банк, зокрема, регулярно супроводжував операції з переведення в готівку коштів на суми, які в десятки разів перевищували заявлені клієнтами доходи, а також операції з переказу на рахунки юридичних осіб з ознаками фіктивності коштів з рахунку клієнта, які були отримані внаслідок операцій купівлі-продажу цінних паперів , емітенти яких фігурують в кримінальному провадженні як емітенти «сміттєвих» цінних паперів.

Крім того, Нацбанк виніс Місто Банку письмові застереження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Міра впливу у вигляді у вигляді письмового застереження була застосована також щодо Райффайзен Банк Аваль. Відзначається, що підставою послужило невиконання обов’язків проводити первинний фінансовий моніторинг операцій, учасниками або вигодонабувачами яких є громадські діячі, їх близькі або пов’язані з ними особи, в порядку, визначеному для клієнтів високого ризику.

Нагадаємо, що Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанк будуть об’єднані в один банк, що працює під одним брендом.


Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року за розміром активів Укрсоцбанк посідав 7-е місце (58,3 млрд грн) серед 84 фінустанов, що працюють в країні.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close