6

Борг підприємств перед Пенсійним фондом з відшкодування пільгових пенсій сягнув 14 млрд грн. Про це повідомляється на сторінці Міністерства соціальної політики у мережі Facebook.

«Протягом останніх 10 років заборгованість роботодавців перед Пенсійним фондом з відшкодування пільгових пенсій зросла більше, ніж в 5 разів (з 2,6 млрд до 14 млрд), і кожного року зростатиме приблизно на 1,5 мільярди гривень», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, щороку роботодавцями не відшкодовується майже чверть виплачених пільгових пенсій: з понад 10000 підприємств, які мають відшкодовувати пільгові пенсії, понад 8000 мають заборгованість з відшкодування, з яких, своєю чергою понад 2500 – є економічно неактивними.

При цьому у міністерстві визнають, що підприємства часто стикаються з непосильними розмірами відшкодування пенсій колишнім працівникам: частина фінансування таких пільгових пенсій перекладається на інших платників податків, оскільки фінансується з державного бюджету.

З урахуванням такої ситуації у міністерстві виступають за запровадження професійної накопичувальної пенсійної системи.

Як повідомлялося, перекладання відповідальності за виплату пенсій з держави на приватний сектор в інших країнах призвело, серед іншого, до зменшення розміру пенсійних виплат, збільшення гендерної нерівності та нерівності у доходах.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close