3

Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) закликає владу відмовитися від впровадження додаткового оподаткування валютних операцій, а саме податку у розмірі 10% на купівлю валюти для здійснення імпортних операцій.

Аграрії занепокоєні такою ініціативою, адже значна частка ресурсів, які призначені для виробництва, обробки та збору врожаю є імпортними та не виробляються в Україні або потужності по їх виробництву не покривають потреби українського бізнесу.

Як йдеться у зверненні, запровадження такої ініціативи суттєво збільшить вартість імпорту зазначених товарів, а для ряду постачальників та замовників це призведе до додаткових і непередбачуваних витрат, що буде закладено в кінцеву ціну продукції.

Також на думку компаній-учасників УКАБ така ініціатива є додатковим оподаткуванням імпорту товарів та послуг з країн, які вже надали українським товарам режим найбільшого сприяння та скасували мита, що може негативно вплинути на відносини з Європейським Союзом. У разі запровадження податку на купівлю валюти для здійснення імпортних операцій Європейська Комісія може призупинити раніше надану лібералізацію в частині безмитного постачання на їхні ринки виробленої в Україні продукції.

Додатковий податок неминуче відобразиться і на цінах для кінцевого споживача, призведе до подорожчання як імпортних, так і вітчизняних продуктів. Це, зокрема, вплине і на цінову ситуацію з паливом.

“Крім того, заходи з впровадження додаткового податку на купівлю валютних коштів призведуть до ситуації, коли економічно невигідно буде повертати валютну виручку в Україну. При цьому велика ймовірність, що при запровадженні додаткового оподаткування імпорту обсяги офіційних імпортних операцій скоротяться, а обсяги товарної контрабанди збільшаться. І в результаті матимемо збільшення тіньового сектору економіки”, — пояснюється у зверненні.

УКАБ закликає урядовців утриматися від ініціювання та розробки пропозицій щодо запровадження додаткових мит чи оподаткування імпорту, а також попередньо обговорювати подібні ініціативи з представниками бізнес-спільноти.

Не тільки агробізнес занепокоєний такою ініціативою Уряду. Зокрема, на думку президента торгово-промислового холдингу UBC Group Ігора Гуменного це просто вб‘є український не сировинний експорт, оскільки всі експортери, які використовують іноземні комплектуючі, будуть платити додаткові 10% з обігу.

«Наше підприємство, UBC Promo, наприклад, виробляє в Україні і експортує парасолі, тенти, шатри, меблі. Тканину, фарбу, хімію, фурнітуру, компоненти ми купуємо за кордоном. В Україні не виробляють ПВХ. Ми в Україні робимо дизайн, друкуємо, самі парасолі виготовляємо. В Європі — від Португалії до Польщі ви можете побачити на літніх майданчиках ресторанів, наші продукти з написом «Зроблено в Україні». З оподаткуванням імпортних комплектуючих в 10% відсотків ми станемо неконкурентоздатними на зовнішніх ринках», — підкреслив Гуменний.

Про автора

Close