Довголіття може виявитися не таким вже й привабливим, якщо з віком почнуть долати хвороби, загубиться інтерес до життя і зникнуть позитивні стимули. На щастя, багато людей і в зрілому, і в літньому віці знаходять в собі сили жити повним, цікавим життям.

Американський невролог доктор Бредфорд Дікерсон провів дослідження, присвячене активному довголіттю, і визначив, який фактор сприяє більш якісного життя у літніх людей. Про це повідомляє Express.

На першому етапі експерименту доктор Дікерсон проводив тести на пам’ять серед волонтерів трьох вікових груп: від 18 до 35, від 36 до 59 і від 60 до 80 років. Випробуваним давали набір з 16 слів, який можна було прочитати шість разів. Через двадцять хвилин вони повинні були згадати ці слова. Літні люди в середньому могли згадати дев’ять і менше слів, тоді як молоді – від чотирнадцяти і більше.

Після цього дослідники провели МРТ мозку літніх добровольців і з’ясували: чим більше слів могли вони запам’ятати, тим більш розвиненими залишалися окремі ділянки мозку, відповідальні за мову, емоції і боротьбу зі стресом.

Після інтерв’ю з волонтерами Дікерсон і його колеги прийшли до висновку, що хороша пам’ять в літньому віці може бути пов’язана з бажанням людини вийти з «зони комфорту», освоїти, незважаючи на вік, нові навички та вміння.

Брала участь в дослідженні доктор Ліза Барретт пояснює, що мова може йти про найрізноманітніші речі: навчитися грати на музичному інструменті, вивчити нову мову, освоїти комп’ютер або почати писати вірші. Літні люди, свідомо прагнуть навчитися новому, в підсумку можуть отримати більше часу, щоб насолодитися результатами своєї праці.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close