11

Інвестиційна компанія Concordе Capital склала аналітичний звіт із рекомендаціями для інвесторів, у якому рекомендує уникати вкладень в українські держоблігації до позитивного повідомлення від МВФ.

У звіті відзначається, що після зміни уряду зріс ризик безперешкодної співпраці України з МВФ, пише ЕП: «Ми не бачимо можливості для нового кабінету зробити щось краще, ніж попередній, Україна потрапить в серйозну політичну кризу вже в цьому році».

Серед наслідків зміни Кабміну у компанії називають ризики популістської політики замість структурних реформ і повернення контролю над прийняттям рішень олігархами. Тому «Ми рекомендуємо інвесторам уникати державного боргу України, хоча б до тих пір, поки не надійде чітке і однозначно позитивне повідомлення від МВФ про Україну».

При цьому у Concordе Capital не виключають можливість швидкої угоди з МВФ, якщо Фонд залишить своєю основною вимогою прийняття закону, який перешкоджає денаціоналізації «Приватбанку», і його буде ухвалено.

Нагадаємо, 20 лютого, до Києва прибула і розпочала роботу місія МВФ. Цей візит виявився дещо несподіваним. Йоста Люнгман зробив анонс буквально за день до прибуття технічної місії. За підсумками візиту Міжнародний валютний фонд констатував помітний прогрес в переговорах з Україною.

У НБУ заявили, що Україна завершує роботу над вимогами МВФ для початку нової кредитної програми. Як повідомлялось, МВФ планує погодити нову програму допомоги для України у лютому-березні.

Для отримання кредиту від МВФ Україну зобов’язали виконати ще одну умову – підтримати закон, який би заборонив повернення банків колишнім власникам.  Зокрема, Рада може ухвалити закон, що заборонить повернення «ПриватБанку» Ігорю Коломойському.

Відсутність співпраці з МВФ є одним із ризиків для української економіки найближчим часом, констатував НБУ.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close