juni

З 1 липня 2019 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищено на 67 грн і становить 1564 грн. Планове підвищення мінімальної пенсії закладено в законі про державний бюджет на 2019 рік.

Як повідомляє «РБК-Україна», це перше підвищення мінімальної пенсії в цьому році. З 1 грудня прожитковий мінімум зросте ще на 74 грн до 1638 грн. Таким чином, мінімальна пенсія зросте цього року на 9%, що повинно перевищити плановий рівень інфляції (7,4%).

Також з 1 липня 2019 року Кабінет міністрів встановив доплати до пенсій для осіб з тривалим трудовим стажем. Згідно з рішенням уряду, пенсія буде становити не менше 2000 грн для чоловіків зі страховим стажем 35 років і жінок – 30 років.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що з 1 березня розпочнеться перша автоматична індексація пенсій. За минулий рік середній розмір пенсії зріс в 1,5 рази. Згодом в уряді підрахували, на скільки підвищилися пенсії після індексації.

Зазначимо, що з 1 січня 2019 року близько двох мільйонів пенсіонерів отримуватимуть підвищені пенсії. Це військовослужбовці та особи у віці від 65 років із достатнім стажем. У той же час Пенсійний фонд не виплатив майже половину пенсій за січень. На виплати було спрямовано 18 798 мільйонів гривень, що становить 59,8% потреби.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close