6

Замовити послугу може особа, яка хоче стати належним користувачем.

Патрульна поліція України розповіла, що слід робити людям, які передали свої автівки в користування іншим та керівникам організацій, які мають багато автівок в автопарку, щоб відповідальність за порушення на дорозі отримував саме водій, а не власник транспортного засобу чи керівник юридичної особи.

«Слід призначити належного користувача», – кажуть правоохоронці та відмічають, що належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить.

Призначити належного користувача на авто можна не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала саме ця особа.

Замовити послугу може особа, яка хоче стати належним користувачем.

Для цього потрібно:

 

  • Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
  • Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
  • Ввести VIN-код транспортного засобу, належним користувачем якого особа хоче стати, та перевірити правильність деперсоніфікованої інформації про транспортний засіб, яку видасть система.
  • Обрати підставу для належного користування: домовленість із власником; довіреність на право користування ТЗ; договір оренди, найму чи позики; договір фінансового або оперативного лізингу.
  • Ввести e-mail і телефон власника авто.
  • Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
  • Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
  • Наступним етапом є отримання листа власником з посиланням на онлайн-заяву особи, яка призначається належним користувачем.
  • Власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення.

 

Після візування — заявка підтверджується оператором в територіальному сервісному центрі МВС.

Після цього особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія.

На цю процедуру обов’язково потрібна згода обох: власника та користувача.

Якщо ж у вас немає змоги здійснити реєстрацію належного користувача через Електронний кабінет водія, тоді і власнику, і належному користувачу слід звернутися з відповідними документами в будь-який територіальний сервісний центр МВС.

«Друзі, якщо передаєте транспортний засіб в користування, подбайте заздалегідь про призначення належного користувача і попередьте його про неухильне дотримання ПДР», – попереджають правоохоронці.

Про автора

Close