8

З понеділка, 5 серпня, в Україні почнуть впроваджувати номери банківських рахунків IBAN за міжнародним стандартом.

Про те, що таке IBAN-код і як це позначиться на українцях, йдеться в матеріалі видання “Страна“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

IBAN або International Bank Account Number, як пояснює автор статті, це стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN за стандартом. Для України IBAN-код буде складатися з 29 буквено-цифрових символів: перші 10 знаків – це код країни, контрольне число і код банку, останні 19 – номер рахунку клієнта банку.

Відзначимо, Україна “пасе задніх” у банківській “революції”, оскільки цей стандарт давно використовують в ЄС і колишніх республіках СРСР (Білорусь, Молдова, Грузія, Азербайджан і Казахстан).

Як впровадження IBAN позначиться на українцях

Застосування IBAN, як йдеться в статті, стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України – всі переклади, як у національній, так і в іноземних валютах, здійснюватимуться тільки з використанням IBAN.

Експерти відзначають, використання IBAN клієнтами банків дозволить в майбутньому застосовувати QR коди, які містимуть інформацію про номер рахунку – для спрощення оплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

Вже відомо, що в період з 5 серпня по 31 жовтня банки повинні самостійно привести діючі банківські рахунки у відповідність до стандартів IBAN (договори з банком залишаються чинними, додаткових документів від власника рахунку не потрібно, платіжні картки залишаються дійсними). Крім того, банки повинні будуть повідомити про нові номери IBAN тим контрагентам, які поповнюють рахунок банківського клієнта (роботодавець, Пенсійний фонд, органів соцзахисту).

При цьому клієнти банків у реквізитах розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Новий код можна дізнатися у відділеннях або на гарячій лінії, також він повинен відображатися в електронному кабінеті, додатку банку і в платіжному терміналі.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close