2

НБУ зафіксував зростання попиту на кредити у січні-березні 2021 року як з боку бізнесу, так і домогосподарств.

«Позитивні настрої банків стосовно динаміки кредитування у IV кварталі 2020 року збереглися наприкінці І кварталу поточного року: попри очікування впровадження нових карантинних обмежень, попит на кредити збільшився з боку бізнесу й населення, зокрема попит на іпотеку був найвищим за всю історію спостережень»

— Національний банк України

Бізнес найбільше цікавився позками МСП, гривневими та довгостроковими кредитами. Збільшення попиту пов’язують із зниженням ставок і пом’якшенням умов кредитування та потребою у капітальних інвестиціях. Серед населення попит на кредити росте більше ніж півроку, особливо популярною була іпотека.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про переведення споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті, у гривневий еквівалент.

Раніше Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділив 100 млн доларів на програму пільгового кредитування експортоорієнтованого малого і середнього бізнесу в Україні. Також Уряд надаватиме безвідсоткову одноразову допомогу непрацюючим працездатним особам-членам малозабезпечених сімей для закупівлі обладнання та матеріалів для організації власного бізнесу.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close