16

В Україні прожитковий мінімум має становити не менше 5000 грн.

Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

«Маємо три види прожиткових мінімумів: той, який застосовують у бюджеті для розрахунку соціальних виплат. Другий, що визначає Держстат. І третій — який встановлюється через мікроекономічний аналіз. У проекті бюджету-2020 уряд за мету поставив досягнути прожиткового мінімуму на рівні 4200 гривень. Навіть такий показник не відповідає потребам населення», — пояснює фінансист.

Додає, що зараз прожитковий мінімум встановлюють відповідно до бюджетних можливостей, а не реальних потреб населення.

Від прожиткового мінімуму уряд пропонує відв’язати 150 видів соцвиплат. Залежними залишити пенсії та допомогу малозабезпеченим сім’ям.

«Пенсійна реформа, розпочата у 2017-му, націлена на заміну поняття віку виходу на пенсію на поняття страхового стажу. До 2028-го мінімальний страховий стаж становитиме 35 років. Якщо згадаємо безробіття 1990 і початку 2000 років, кризи 2008, 2014-2015-их, то розуміємо, що накопичити 35 років стажу вдасться далеко не всім. Без нього у 65 років людина отримуватиме не пенсію, а мінімальну соціальну виплату. Без прив’язки до прожиткового мінімуму вона збільшуватися не буде. Сьогодні становить менше 2000 гривень», — пояснює Кущ.

За його словами, державі треба створити ефективні механізми конкуренції, сприяти розвитку підприємництва. Також налагодити механізми соціальної відповідальності.

«Людині у країнах Східної та Центральної Європи на день необхідно близько $5, свідчать дані ООН. Це $150, або 3700 гривень доходу на місяць, щоб забезпечити фізіологічні потреби. Без витрат на лікування, відпочинок, саморозвиток. Інакше громадянин має отримувати не менше 4500-5000 гривень», — підсумовує фінансовий експерт.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close