7

Суд задовольнив позов «Приватбанку» до компанії Ігоря Коломойського «Агротермінал». Він прийняв рішення стягнути з неї як поручителя компанії «Бориваж» 1 мільярд гривень боргу.

Таке рішення прийняв Господарський суд Одеської області, повідомляє Finbalance.

Відповідно до судових матеріалів, через порушення боржником своїх зобов’язань «Приватбанк» розірвав кредитний договір. Натомість компанія «Агротермінал» зауважувала, що граничний термін повернення позики за кредитною угодою – 3 листопада 2026 року.

Суд вирішив, що «Приватбанк» правомірно скористався правом на скерування повідомлення про дострокове розірвання кредитного договору.

За інформацією держреєстру, засновник «Агротерміналу» – компанія «Бориваж». Її бенефіціарами є Олександр Скотнік та Нарек Будагян, Ангонас Гарофіта Ніколета, Еммануель Флорентіна Хрістіана, Аресті Сеодоро. «Бориваж» і Скотнік є засновниками і «Агротермінал Логістік», яке було поручителем «Приватбанку» по рефінансуванню, залученому банком в НБУ ще до націоналізації.

Предметом іпотеки був зерновий термінал «Бориваж» в Одеській області. Його вартість, яку узгодили сторони іпотечного договору, становила 5,54 мільярда гривень.

Що цьому передувало

  • У вересні 2017 року Печерський райсуд Києва заарештував зерновий термінал «Бориваж» в Одеській області, який належить «Агротермінал Логістик» (кінцевий бенефіціар – Ігор Коломойський).
  • Суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора у межах кримінального провадження щодо 19 мільярдів гривень рефінансування Нацбанку для «Приватбанку».
  • Слідство вважає, що майно могли купити в результаті вчинення кримінального злочину.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close