19
Наприкінці року гривня продовжує зміцнюватися. В останній тиждень 2019-го Національний банк України встановлює офіційний курс на рівні 23,27 гривні, тож гривня наближається до подолання ще одного чотирирічного рекорду.
 
При цьому довідкове значення вже дорівнює 23,26 гривні за долар США. 24 грудня гривня на торгах подолала у зміцненні позначку 23 гривні 26 копійок за долар, яка для української валюти була найвищою в 2016 році. Офіційний курс Нацбанку на 24 грудня становить 23,27 гривні за долар.
 
Наступний орієнтир – це позиції гривні в 2015 році. Тоді на 28 грудня НБУ встановив курс 23 гривні 14 копійок за долар. У разі проходження цієї позначки гривня оновить чотирирічний рекорд щодо долара США.
 
Міністерка фінансів Оксана Маркарова назвала зміцнення гривні однією з причин недовиконання бюджету в 2019 році. Бюджет цього року передбачав курс близько 29,4 гривні, тобто відчутно недооцінив національну валюту. Це зумовило нижчі, ніж очікувалося, надходження від митниці. Зміцнення також б’є по експортерах, які отримують нижчі доходи у гривневому еквіваленті.
Водночас у НБУ називають перевагою для експортерів те, що зміцнення гривні знижує собівартість їхньої продукції та підвищують конкурентність у пошуку працівників.
 
Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин 20 грудня назвав серед основних чинників росту гривні інвестиції нерезидентів у облігації внутрішньої державної позики, номіновані в гривні, високі світові ціни на український експорт та хороші врожаї.
 
Центробанк упродовж усього року викуповував частину валюти з ринку. Минулого тижня валютна інтервенція склала рекордну суму – понад 564 мільйони доларів. У Нацбанку стверджують: позаяк ціну гривні визначає ринок, регулятор не може прогнозувати, скільки ще часу курс буде зміцнюватися.
 
У бюджеті на наступний рік закладений курс 27 гривень за долар.https://www.radiosvoboda.org/a/infographics-hryvnia-dollar/30342799.htmlХотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close