3

У Міністерстві соціальної політики розробили п’ять рівнів підтримки літніх людей. Туди входять не тільки виплати пенсій, а й гнучкі системи забезпечення.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

«Фактично вже зараз Україна має п’ять рівнів підтримки літніх людей, і для забезпечення гідного життя майбутніх поколінь Мінсоцполітики зміцнює і розвиває кожен з них в координації з іншими рівнями», – заявили в міністерстві.

Там виділили такі рівні:

  • Найнижчий, який забезпечувався б державою рівень, – мінімальні пенсійні гарантії (в тому числі доплати і держдопомога).
  • Страхові пенсії, які виплачуються з солідарної системи (працездатні громадяни своїми внесками і податками утримують непрацездатних).
  • Обов’язкові накопичувальні пенсії (в тому числі в професійну пенсійну систему).
  • Добровільні пенсійні накопичення.
  • Соціальні послуги, субсидії для пенсіонерів тощо.

У Мінсоцполітики не забули і про пенсії. Там підкреслили, що їх виплачує держава і вони гарантовані Конституцією України, але є й інші способи підтримки.

«Вони виплачуються за рахунок внесків на соціальне страхування та коштів Державного бюджету. Україна їх виплачує зараз і буде виплачувати через 10, 20 років і в подальшому», – заявили в міністерстві.

Разом з тим повинні існувати й інші способи підтримки пенсіонерів.

Додаткові виплати восени

В Україні з 1 жовтня 2021 року для пенсіонерів віком від 75 до 80 років встановлять мінімальний розмір пенсії на рівні 2500 грн. Вони отримуватимуть додаткові виплати в розмірі 400 грн.

Наступне підвищення пенсії очікується з 1 грудня:

  • для пенсіонерів віком від 65 років зі стажем 35 років для чоловіків і 30 років для жінок зросте мінімальний розмір пенсії – буде 2600 грн;
  • для всіх категорій пенсіонерів буде підвищено рівень мінімальної пенсії на 4,34% (з 1854 до 1934 грн).

За півтора року, з січня 2020 року по серпень 2021 року, середня пенсія в Україні зросла на чверть і нині становить 3866,84 гривні.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close