3

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подасть апеляцію на рішення Печерського суду Києва, який відмовився визнавати недійсними угоди, за якими головний офіс банку «Аркада» вивели з власності фінустанови.

 «Рішення Печерського райсуду м. Києва – це рішення суду першої інстанції, воно не є остаточним та до набрання законної сили у встановленому порядку не створює правових наслідків для АТ “АКБ “Аркада” або Фонду. По суті, це лише початок боротьби за основний актив банку. Безперечно, це рішення є тривожним дзвіночком, адже свідчить про те, що судова влада не бажає захищати інтереси вкладників та кредиторів АТ “АКБ “Аркада». Після отримання повного тексту судового рішення Фондом буде підготовлено та подано апеляційну скаргу»
— Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

ФГВФО у коментарі Укрінформу додав, що «саме ця суддя, яка винесла рішення про відмову в позові, до цього зняла арешт з будівлі головного офісу “Аркади».

Нагадаємо, у січні Печерський райсуд Києва відмовив  Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в арешті головного офісу неплатоспроможного банку «Аркада» у центрі столиці.

А 5 березня Печерський райсуд відмовився задовольнити позов Фонду гарантування вкладів до банку «Аркада», ТОВ «Будеволюція», Олега Неліна і Тараса Бурдейного про визнання недійсними договорів позики та іпотеки, укладання яких призвело до виведення з власності банку «Аркада» його головного офісу.

Банк «Аркада» втратив будівлю головного офісу площею 14,1 тис кв м та земельну ділянку  площею 0,53 га по вулиці Ольгинська,3-А унаслідок підписання угоди з Олегом Неліним. Передбачалось, що Нелін дасть у борг кошти забудовнику з «Аркади» для будівництва ЖК, а офіс був заставою в угоді (з оціночною вартістю 620 млн грн.). Оскільки забудовник не повернув кошти, Нелін переписав офіс на себе.

Фонд гарантування ж вважає, що напередодні визнання банку неплатоспроможним було вчинено спробу незаконного виведення цих активів з балансу банку.

Через втрату головного офісу та землі (які складали 27% активів «Аркади»), НБУ 25 серпня 2020 року  відніс «Аркаду» до категорії неплатоспроможних. Також Нацбанк звернувся до поліції із заявою з приводу неправомірних дій посадових осіб банку та проханням зберегти зазначену нерухомість. 26 серпня у банку ввели тимчасову адміністрацію.

Ліквідаційну масу банку «Аркада» оцінили в 1,3 мільярда, із них понад 770 млн грн. – офіс банку у центрі столиці та земельна ділянка під ним.

У березні Фонд гарантування виставив на аукціон головний офіс банку «Аркада» та земельну ділянку за стартовою ціною у 971,08 мільйонів гривень.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close