10

21 лютого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб провів аукціон з продажу активів банку «Форум». За майно балансовою вартістю 12,7 млрд грн. Вдалося виручити лише 125 млн грн

Як повідомляє Finbalance, переможцем аукціону стало ТОВ «ФК «Веста». У грудні воно вже викупило у Фонду гарантування пул активів кількох банків-банкрутів на 6,8 млрд грн за 130 млн грн (тобто з дисконтом 98%). Серед засновників цього ТОВ є Андрій Волков, який у 2014 році очолював Нацкомфінпослуг, а в 2006-2009 рр. був главою правління «Альфа-Банку (Україна)». При цьому заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут у контексті грудневого аукціону ФГВФО публічно запевняла, що за ФК «Веста» «стоїть британський капітал», тобто це «не українські, а іноземні гроші». А НБУ назвав грудневий аукціон «успішним».

У поточному році ФГВФО планує завершити ліквідацію банку «Форум», яка почалась ще у 2014. Станом на кінець січня 2019 року вкладниками банку отримано понад 2,85 млрд грн у межах виплати гарантованої суми відшкодування. Всього банк завинив кредиторам 9,16 млрд грн, з яких фондом задоволено 3,63 млрд грн. З початку ліквідації вдалося продати майна банку на 2,7 млрд грн. Це переважно надходження від реалізації основних засобів та прав вимог за кредитами.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж активи «Дельта банку» вартістю 4,9 млрд грн. Також Фонд гарантування повідомив, скільки мільярдів акумульовано для виплат вкладникам, та планує ліквідувати понад 40 банків.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close