41

Сума заборгованості з бюджетного відшкодування ПДВ може до кінця року зрости на 20-40 млрд грн. Про це йшлося під час круглого столу «Перспективи експортерів і бюджетне відшкодування ПДВ», організованого разом із GMK Center та Latifundist.com.

Під час зустрічі фахівці визначили 10 кроків для уникнення заборгованості з бюджетного відшкодування ПДВ:

  • Не допускати необдуманих кроків у сфері податкової політики. В умовах, коли зовнішні ринки несприятливі для українських експортерів, держава не повинна погіршувати їхні конкурентні позиції своїми податковими ініціативами.
  • Продовжити практику відсутності затримок, особливо довгострокових, відшкодування законного ПДВ. Затримки безпосередньо впливають на здатність експортерів безперебійно функціонувати і призводять до цілої низки негативних наслідків.
  • Забезпечити деклароване «сервісне» ставлення податкових органів до платників.
  • Не допускати законодавчі ініціативи щодо зміни правил оподаткування збиткового експорту, ініціативи, які стосуються курсових різниць, обмежень на облік відсотків за кредитами.
  • Керуватися директивами ЄС за зміни податкової політики. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС. Держава взяла на себе зобов’язання наблизити й гармонізувати своє законодавство з ПДВ з директивами ПДВ Європейського Союзу.
  • Прийняти до уваги ризики, які несе зниження сум судового збору (Законопроект 1209). Істотне зниження судового збору відкриє можливість для істотного збільшення кількості податкових спорів.
  • Розширити лінійку продуктів, на які поширюється право на відшкодування ПДВ при експорті. Особливо це стосується аграрної галузі, в якій зараз не вся продукція передбачає відшкодування ПДВ при експорті.
  • Підвищити прозорість інформації про залишки коштів, що підлягають до відшкодування, поліпшити систему обліку даних і підвищити прозорість саме аналітичних даних, а не синтетичних, які виносяться в публічну сферу.
  • Підвищити дисципліну по виконанню судових рішень Державною податковою службою. Оскільки є непоодинокі випадки невиконання рішень.
  • Врахувати необхідність окремого розгляду і докази «безтоварності» кожної конкретних операцій, у зв’язку з тим, що поняття фіктивного підприємства виключено з кримінального законодавства (ст. 205 Кримінального кодексу), таким чином, угоди не можуть визнаватися фіктивними тільки на підставі претензій до діяльності підприємства контрагента.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close