8

У Верховному суді України пропонують відсторонювати від занять у школі дітей, які не мають щеплень за віком згідно Календаря профілактичних щеплень.

Зазначається, що таке рішення є законним та забезпечує безпеку для всіх учнів. Вакцинація в Україні для дітей, які хочуть відвідувати школи та дитсадки, залишається обов’язковою, повідомляє Ракурс

Верховний суд розглянув справу про відсторонення від занять дитини, якій не зробили щеплення згідно з календарем профілактичних щеплень. Підставою для позову стало те, що директор школи видав наказ про заборону відвідування школи дитиною позивача до отримання довідки про вакцинацію або висновку лікарсько-консультаційної комісії.

Позивач вважає, що такі вимоги керівництва школи є незаконними. Але суди, зокрема і Верховний, встали на сторону директора, вказавши, що його дії були виправданими. Верховний суд встановив, що рішення про вакцинацію дитини до 15 років ухвалюється батьками, і вони мають право відмовитися робити щеплення.

Зі свого боку держава, встановлюючи заборону на відвідування навчального закладу нещепленими дітьми, турбується про здоров’я та безпеку всіх учасників навчального процесу, зокрема й самих невакцинованих дітей.

Право дитини на освіту таким чином не порушується, бо зараз передбачені альтернативні способи отримання освіти, наприклад, у дистанційній формі. Можливість відвідування школи без вакцинації вирішується в індивідуальному порядку лікарсько-консультаційною комісією.

Якщо батьки не хочуть вакцинувати своїх дітей, вони мусять або звернутися до ВКК (якщо вакцинація дитині протипоказана через стан здоров’я), або навчати дитину дистанційно. Відповідна позиція викладена в постанові Верховного суду від 10.03.2021 у справі 331/5291/19.

У постанові ВСУ зазначається, що держава, установивши заборону відвідувати школу дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Таким чином, право дитини на освіту в школі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.

Раніше експерти повідомляли, що дитина без щеплень має повне право прийти до садка чи школи. Для цього потрібно медичний висновок про те, що дитина здорова.

Нагадаємо, вакцинація дітей і всього населення була переглянута в законопроекті № 4142 «Про систему суспільного здоров’я». Відтепер у законопроекті з’явилося кілька нових пунктів. Зокрема, батьки, які відмовляються вакцинувати дитину, повинні будуть обов’язково написати офіційну заяву про відмову.

Хотите обсудить эту новость? Присоединяйтесь к телеграм-чату Lipkan Life Insurance.

Подписывайтесь на наши аккаунты в Telegram и Facebook, чтобы первыми получать важные новости и аналитику.

Про автора

Close